Prezenty dla partnerów biznesowych

Zarówno właścicielom wielkich firm, jak i małych, lokalnych działalności zależy na budowaniu pozytywnego wizerunku swojego przedsiębiorstwa. Tworzenie korzystnego obrazu firmy w oczach kontrahentów to ważna część prowadzenia biznesu. Dobrze przemyślany prezent może zacieśnić relacje i zachęcić do dalszej współpracy.

Okazji do wręczenia upominku jest wiele. Może to być jubileusz firmy, sfinalizowanie ważnej umowy, awans lub zwykłe spotkanie biznesowe. W dobrym tonie jest też prezent w okresie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy firmy podsumowują dany rok działalności. Można wtedy wyrazić zadowolenie z dotychczasowej współpracy oraz nadzieję na dalszą, owocną kooperację.

Prezenty dla partnerów biznesowych muszą spełniać kilka wymagań, aby zostały jak najlepiej odebrane przez obdarowanego. Przede wszystkim powinny cechować się bardzo wysoką jakością. Jeśli materiały, z których wykonany jest podarowany przedmiot okazałyby się nietrwałe lub nieestetycznie wykończone – obdarowana osoba nie poczuje się doceniona tak, jak było to naszym zamiarem. Podarunek powinien być dość uniwersalny, zbyt osobiste przedmioty mogą zostać źle odebrane. Ponadto ważne jest także eleganckie opakowanie oraz wysoka trwałość znakowania. Zależy nam przecież, aby logo naszej firmy w niezmienionym stanie jak najdłużej towarzyszyło obdarowanemu podczas użytkowania podarku.

Klasycznymi przykładami prezentów dla partnerów biznesowych są akcesoria piśmiennicze i galanteria skórzana. Są to przedmioty przydatne każdemu biznesmenowi. Elegancka aktówka czy portfel to podarek dość kosztowny, więc jest to propozycja dla szczególnie ważnego kontrahenta. Doskonałym gadżetem do wręczania na spotkaniach biznesowych jest notatnik w skórzanej oprawie z nadrukowanym na okładce logo firmy. Przed podjęciem decyzji, co najlepiej sprawdzi się w roli prezentu, musimy przemyśleć kilka kwestii. To rodzaj relacji między partnerami określa na jaki podarek możemy sobie pozwolić. Zarówno zbyt pospolity, jak i zbyt kosztowny gadżet może zostać źle odebrany.

Eleganckich przedmiotów, które możemy poddać personalizacji jest bardzo wiele. Czas więc rozszerzyć listę standardowych upominków o te nieco bardziej wyszukane. Pamiętajmy, że pomysłowość jest w cenie. O wybór takiego nieszablonowego prezentu możemy pokusić się zwłaszcza jeśli znamy odbiorcę w odpowiednim stopniu, aby ocenić co będzie dla niego przydatne. Ponieważ najlepiej, aby prezent był często w użyciu. Przedmiot leżący na dnie szuflady nie będzie przypominał o naszej marce, ani tym bardziej jej reklamował.

Dzięki możliwości personalizacji, prezent w postaci pudełka czekoladek może wejść na wyższy poziom. Nie jest to już tylko bezosobowa paczka słodyczy. Możemy osobiście wybrać smaki słodkości oraz sposób ich zapakowania. Starannie ułożone w drewnianej skrzyneczce prezentują się dumnie i elegancko. Opakowanie powinno być opatrzone logo firmy, dodatkową opcją jest wstążka z firmowym nadrukiem, która utworzy na pudełku piękną kokardę. Słodka chwila z wykwintną czekoladką przywoła dobre skojarzenia.

Kolejnym pomysłem – nadal w tematyce doznań smakowych – są kosze prezentowe. Piękna forma opakowania i wnętrze wypełnione wyselekcjonowanymi produktami wysokiej jakości zachwyci każdego. Kosze mogą zawierać słodycze, kawy, herbaty, miody, suszone owoce itp. Najlepiej wybierać produkty uznanych marek w eleganckich opakowaniach. Jeśli wiemy o naszym kontrahencie, że jest miłośnikiem np. próbowania różnych odmian herbaty, prezent w postaci szerokiego wyboru odmian tego napoju będzie z pewnością mile widziany. Damy w ten sposób do zrozumienia, że traktujemy tę relację indywidualnie, a nie jak jedną z wielu znajomości biznesowych.

Wybierając prezent dla dobrze znanej osoby możemy pokusić się o bardziej spersonalizowany przedmiot. Dla majsterkowicza może to być zestaw narzędzi, dla miłośnika sportu wielofunkcyjny zegarek, a dla zapalonego kucharza zestaw przyborów do grilla. Ważne, aby każdy z tych upominków był wykonany z dużą starannością i równie elegancko zapakowany. Dzięki umieszczonemu na nim logo naszej firmy, będzie się ona dobrze kojarzyć podczas wykonywania ulubionych czynności.

Warto przygotować coś specjalnie dla pań, żeby odczuły, że prezent został wybrany z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Etui na telefon lub laptopa albo stylowa aktówka to prezenty, które posłużą latami. Nie warto się więc kierować sezonowymi trendami, tylko postawić na ponadczasową elegancję. Nieco mniej kosztowne będą: wizytownik lub etui na długopisy. Te przedmioty codziennego użytku sprawią, że prezent z logo firmy będzie stale towarzyszył obdarowanej osobie. Przydatnym gadżetem dla bizneswoman są także różnego rodzaju kalendarze i planery. Niezależnie od tego jak wartościowy będzie prezent, dużą wagę należy przyłożyć do jego opakowania i sposobu wręczenia. Podarek wręczony osobiście, w odpowiedniej atmosferze może być przyczynkiem do długofalowej, owocnej współpracy.

Obdarowywanie upominkami jest skuteczną formą budowania bardziej osobistych relacji. Bardzo korzystnie wpływa to na wzajemne stosunki pomiędzy partnerami biznesowymi. Kluczową kwestią jest dobór odpowiedniego gadżetu, który zarówno wyrazi zaangażowanie obdarowującego jak i trafi w gust i potrzeby obdarowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 2 =